KIRIKKALE DOLUM TESİSLERİ

Damla Oil Akaryakıt A.Ş. | Kırıkkale Dolum Tesisleri Sayfasını incelemektesiniz.

TESİSLER / DEPOLAMA TESİSLERİ / KIRIKKALE DOLUM TESİSLERİ

Kırıkkale tesisimiz ilk olarak 25600 m3 olarak projelendirilmiş ancak Kırıkkale Valiliğince rafineri dış çevre çitinden 200 metre içinde kalan bölüm proje değişikliğine gidilerek 13.500 m3 olarak değiştirilmiştir.


Tesis planlanırken API, NFBA, ULFM ve TSE standartlarına uyularak yapılmıştır. Tank yapımları API 650'ye ve TSE standartlarına bire bir uyulmuş ve tanklarda standartlarda belirtilen vakum testi, penetratiıng testi, reinforce testi ve su testleri yapılmıştır.


Tanklarımızda Enraf Radar Sistemi, ısı ve su sensörleriyle birlikte monte edilmiştir. Sistem işletilmeden tankın bütün detayları ve tanka giren-çıkan miktarları görülebilir.


Borular API standartında yapılmıştır.Kaynakları sertifikalı kaynakçılar tarafından yapılarak yüksek basınç pompası ile işletme basınçının 1,5 katıyla testleri yapılmıştır.


Yangın sistemimiz NFBA, ULFM sistemlerine uygun olarak tamamen otomatik sistemle yapılmış olup, ( tanklarda ve dolum adasında ve boşaltım ve dolum pompa dairesine ) yangına müdahale 40 saniye içinde otomatik olarak devre ye girecek şekilde detaylandırılmıştır.


Dolum sistemimizde ACCOLOAD III sistemi kullanılmış olup otomatik sistemdir. Dolum kolları OMC dir. 4 ada olarak ve çift taraflı dolum yapılacak durumda olup 1 ada altta dolum, 1 ada fuel oil olarak dizayn edilmiştir. Her adada 4 dolum kolu mevcuttur. Bu kollardan 1800-2200 lt/d yakıt verilebilir. Aydınlatma ve diğer elektrik işleri tamamen EX-PROOF olarak yapılmıştır.


Elektrik sistemi çevre ve bina hariçinde EX-PROOF olarak yapılmıştır.


KIRIKKALE DOLUM TESİSLERİ GÖRSELLER

BASINDA DAMLA OİL A.Ş

Bu makale alanında çeşitli basın-yayın organlarında Damla Oil A.Ş. hakkında çıkan haberler yayınlancaktır.

09/08/2012

Damla Oil A.Ş. Basında Biz

09/08/2012

İLETİŞİM FORMU

Gönder